Каква подготовка? Защо пък точно за лятото? Както се казва: Еми защото...
Шегата настрана, тази подготовка за лятото е малка част от това, което съм се ентусиазирал да направя. Цяло лято ще тренирам върху баскетболните си умения и се надявам това да проличи след самото лято. Ще видим как ще стане всичко.
За утре съм си поставил за цел да направя 100 наказателни удара, 100 изстрела от зоната за три точки, 100 удара от дрибъл и 100 поднасяния. Дали времето, което имам ще ми стигне - това зависи от мен. Но ако пропусна нещо, ще наваксам във събота.
От къде тази ентусиазираност? Първия ден ще го направиш, но втория и така нататък вече ще ти е скучно, няма да можеш... Това е цяло лято, човече! Няма да издържиш!
Да, сигурно. Преди една-две години това можеше и да е вярно, но не сега. Сега имам такава мотивация, каквато не съм имал през живота си. Окей, последното беше преувеличено, но искам да кажа че съм мотивиран да направя това, едно защото е трудно и две защото ще докажа на много хора, че съм сериозен и че мога да постигна заветната си цел. Каква е тя? Това още не мога да кажа, но когато стане, мисля че всички ще разберат. Относно издръжливостта, точно затова планирам да започна по-рано. Напълно наясно съм, че ако започна изведнъж, няма да мога да продължа нататък.
Сега искам да споделя мнението си за развитието в НБА. Кливлънд, Бостън, Орландо, Лейкърс... Човече! Тази година ще бъде интересно да се види кой ще бъде на финала и най-важното с кого. И още по-интересното е че три от тези отбора за във Източната Конференция, което значи че има голям шанс да се срещнат преди финала на конференцията. Относно другите отбори - потенциалния X-фактор мисля че са Чикаго. Биковете имат развиващ се плеймейкър, който може да играе като такъв, а също и като атакуващ гард. Имат Бен Гордън, който тепърва ще показва това на което е способен. Не казвам че не е показал нищо досега, просто не го е направил във пълния си потенциал. Освен тези двамата, Луол Денг също е добро попълнение, Йоаким Ноа може да се развие като оръжие не само в защита, но и в атака. Дрю Гуудън е решението на 4-тата позиция, но след 1-2 години, Чикаго трябва да мислят за някой младок, понеже на Гуудън му се трупат годинките.
Тази година ще бъде интересно. Само това мога да кажа...
четвъртък, 22 януари 2009 г.
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
Няма коментари:
Публикуване на коментар