Не намерих начин да го кажа на български. Понякога е така, но принципно трябва да знаеш такива фрази. Е, понякога се случва така...
Самият израз самотен вълк, означава в повечето случаи, човек, който не иска да има общо със другите и във редки случаи, мисли само за себе си. Вторият израз, фактически е последната фраза умножена десет пъти. Във комбинация със някой спорт, означава играч, който играе за себе си, а не за отбора. Всичко от което той се интересува са статистиките. "Трябва да отбележа 20-25 точки, иначе средният брой отбелязани точки ще падне"... Човек, на кого му пука?!? Ако играеш за отбора, ако играеш, както трябва на никого няма да му пука, дори и да отбележиш 1 точка. Понякога това се търпи, но понякога ти идва да попиташ този човек "Човече, какво ти става?". Спортът във редки случаи е единична игра. Защо отборите са със 5 до 55 играчи? За да може да се играе. Да, знам че това прозвуча глупаво, но просто такова е положението.
От друга страна, отборните играчи не са богове, но все пак са по-ценни. Все пак, ако вземеш топката и пропуснеш ключов удар, при положение че схемата на игра включва пас, втори път няма да получиш топката. Да, това може и да не стане на втория път, но оттам тръгва. "Пропуснах този, ще вкарам другия." Ако получиш топката...
понеделник, 26 януари 2009 г.
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
Няма коментари:
Публикуване на коментар