събота, 14 март 2009 г.

Livin' Through Basketball

Баскетболът е като начин на живот за някои хора. Някои от тези хора са професионалните спортисти. Като тези от НБА, Евролигата и всички останали. Тези хора вече са се установили и живеят чрез баскетболът. Със редки изключения, тези хора свързват всичко със баскетболът, и спортът се е превърнал във най-важното нещо от живота им.
Защо пиша всичко това? Защото и аз отивам към тази група от хора. Малко по малко, баскетболът става нещото, което най-много обичам да правя, и към което полагам много усилия. Баскетболът има много положителни страни, една от които е, че ти позволява да изразиш себе си чрез него. Да играеш агресивно, когато си ядосан. Да играеш много добре, когато се чувстваш на седмото небе. Има много начини да го направиш и баскетболът е един от най-добрите начини за това.
Напоследък, нещата не бяха толкова добри за мен. Бъзици, обиди, подигравки - всичко това го имаше в ежедневието ми. Но по това се разбира колко силен е човек - колко добре го понася, или с други думи - колко се разстройва от тези думи. Ще има много хора, които ще бъдат ядосани от твоя успех и ще се стараят със всички усилия да ти развалят радостта. Ще има и такива, които ще те боготворят, но тези хора са прекалено слаби за да се стегнат и да докажат, че са по-добри от теб. Трябва да имаш силата да продължиш. Без значение от цената, без значение от усилията. Ако има хора, които те мразят, значи си постигнал нещо. И както беше казано: If you have 5 haters in the morning, try to make them 15 by the end of the night. Не мога да го кажа по-точно от това...

Няма коментари: