Ще започна този блог със коментар на мачовете САЩ - Китай и Аржентина - Австралия. Макар и двата мача да бяха със съвсем ясен изход, забавлението беше на доста високо ниво. Особено във първия мач.
Първият мач протече точно по начина, по който всички очакваха. Оспорвана първа четвърт и размазващи три за американците. Но начина, по който го направиха беше невероятен. No look пасовете на Леброн, забивките на Коби, basket and a foul отиграванията на Дуайт Хауърд, направиха мача толкова интересен колкото и мача на Лейкърс срешу Спърс от сезон 2003-04 когато след две продължения Лейкърс победиха с три точки. Разбира се, интригата я нямаше, но пък се получи добър баскетбол. Надявам се бъдещите мачове на тази Олимпиада да бъдат също толкова интересни, но и малко по-оспорвани.
Вторият мач между Аржентина и Австралия също не беше от най-оспорваните, с изключение на средата на последната четвърт когато австралийците смалиха разликата до 10 точки, но след тройка на Джинобили, изпусната топка от австралийците и още една тройка за Аржентина, мача практически свърши.Това беше поредния невероятен мач за Ману Джинобили и доста обещаващ такъв за Луис Скола и за плеймейкърът на Австралия, който направи невероятен мач със около 20 точки. Нормално, ще кажат някои. Да, нормално е, но за играч от НБА! А той в момента играе колежански баскетбол. Така че, има поне още една година докато завършию колеж и евентуално бъде избран в драфта от отбор в НБА.
Ще завършва този пост със коментар за разпределението на мачовете за този сезон в НБА. Още във откриващата вечер се срещат Бостън Селтикс и Кливлънд Кавалиърс, както и ЛА Лейкърс и Портланд Трейлблейзърс, като този мач ще бъде дългоочаквания дебют на Грег Одън. Това са should not miss мачове, както и останалите десет, които са изложени в сайта на НБА.
Окей, това е за сега.
вторник, 12 август 2008 г.
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
Няма коментари:
Публикуване на коментар