петък, 15 август 2008 г.

Преди САЩ-Испания и малко интервю...

Утрешния мач ще бъде, ако не велик, то поне много интересен. След като Щатите са 3-0, а испанците имат много добри играчи във състава си. Американския отбор е е надъхан, както никога досега. Леброн, Коби, Дуейн Уейд, Крис Поул и всички останали се разбират сякаш само с поглед. Как иначе би могъл да се обясни аlley-oop паса от Дуейн за Коби? И поне аз мисля че тази година ще е тяхната. Ще видим дали Испания ще успеят да се справят с тях. Моето предположение е не. Но ще видим. Има цял ден до този мач. Много неща могат да се променят.
А сега и интервюто със Оскар Шмит, коментатор за бразилската телевизия.
Фиба:Оскар, според теб, може ли някой от отборите да победи Щатите?
Оскар:Не. Щатите са много силен отбор. Испания могат да играят силно срещу тях, но не мисля че някой може да ги победи. Разбира може да имаш лош ден и някой ден да загубиш, и ако този ден е четвърт-финал или полу-финал, губиш титлата. Но както можем да видим, този отбор (САЩ) е готов да побеждава. Ако само ги погледнеш по време на националния им химн, можеш да разбереш това.
Ф:Този отбор на Щатите по-добър ли е от онзи преди две години?
О:По всяко време защитата и бързите пробиви са най-добрите оръжия с които САЩ разполагат, затова те бяха така преди две години. Но разликата е, че сега отбора е по-концентриран. Треньорът няма да позволи на никого да се забавлява на игрището. Те са тук за да побеждават, затова трябва да играят здраво, сериозно и да правят добри отигравания. Това правят Щатите за момента.
Ф:Мислиш че заради загубата преди две години, Coach K (въпрос на превод) стана по-заинтересуван от интернационален баскетбол?
О:Говорих с него вчера и той ми каза, че научава много за националния баскетбол. Националния баскетбол се е променил, а те не се, затова и се опитват. Той е велик, легенда за всички нас. Всеки го уважава. Мисля, че те са най-силния отбор и заслужават да печелят.
Ф:Вълнуваш ли се да видиш 17 годишната сензация на Испания Рики Рубио срещу САЩ?
О:Аз съм му фен. Когато гледам мач на Испания винаги гледам и неговата игра. Може и да играе само за няколко минути, но когато го прави, променя изцяло играта. Рики обърна мача срещу Китай, направи същото и срещу Германия. Той е специален. Имам син, който вече не играе, но той играеше като него, скачайки към топката, избутвайки почти всеки и може би не вкарваше кошове като него. Така трябва да се играе - със желание, с много желание. Просто се наслаждавам да гледам как играе.
Original Source: FIBA.com

Няма коментари: